O nas

Studio Figura Polska to twórca konceptu na którym pracują Gabinety w Polsce i na świecie. Koncept Studio Figura to kompletny pomysł na biznes, to unikatowe know-how, którego realizacja gwarantuje sukces Gabinetu. Koncept Studio Figura to pomoc w każdym aspekcie działania studia, to współpraca z lekarzami i profesjonalnym dietetykiem.

Studio Figura Polska dba o najwyższą jakość produkowanych urządzeń (urządzenia posiadają certyfikaty uznawane w Polsce i na świecie) oraz najwyższą jakość usług.

Studio Figura Polska to marka rozpoznawalna na całym świecie. Tożsama z najwyższa jakością i profesjonalizmem.

Opinie lekarzy

doctor holding eye glasses looking concerned

„Pragnę Państwa zainteresować filozofią stosowania urządzenia do masażu na urządzeniach rolujących oraz zwrócić uwagę na pewne istotne różnice między produktami tej firmy, a innymi urządzeniami podobnej klasy służącym do masażu. Moim celem jest przekonać czytelnika, że produkty te posiadają unikalną konstrukcję, zapewniają efekty w odnowie biologicznej oraz najlepsze efekty zastosowania masażu w warunkach rekreacyjnych.

 

Jako fizjoterapeuta stosowałem i stosuję masaż leczniczy od roku 1984. Nie byłem jednak usatysfakcjonowany urządzeniami dostępnymi na polskim rynku ponieważ istniejące już nie pozwalały mi na odciążenie moich rąk i przedłużenie efektu jednych z technik masażu, jakim jest wałkowanie – trwające zaledwie 10-15 minut.

 

Warto zaznaczyć, że od lat większość osób kojarzy sobie masaż na potrzeby leczenia, jako środek przeciwbólowy itp. Dopiero od niedawna w Polsce zaczęto kojarzyć masaż jako środek profilaktyczny, wspomagający w uzyskaniu ogólnej kondycji organizmu, szczególnie wpływający na układ krążenia, układ mięśniowy, układ kostno-stawowy.

 

Urządzenie do masażu wykorzystuje jedną z technik masażu klasycznego jakim jest wałkowanie. Zgodnie z teorią masażu jest to technika, która łączy trzy podstawowe techniki masażu klasycznego – głaskanie, rozcieranie i ugniatanie.

 

Jako fizjoterapeuta zwracam uwagę na warunki w jakich prowadzone są zabiegi na rzeczonym urządzeniu Są to warunki sprzyjające rekreacji, co stanowi bardzo ważny czynnik w odzyskaniu podczas masażu pełnej relaksacji. Z wypowiedzi osób korzystających z zabiegu – „robię to, bo chcę, bo jest mi dobrze. Nie robię tego bo muszę się leczyć, bo coś mnie boli” – można wnioskować, że osoby te chętnie korzystają z tego rodzaju masażu. Mając to na uwadze i regularne korzystanie z urządzeń plus odpowiednio stosowana dieta daje efekt ujędrniania ciała – to jest wzmocnienie mięśni, lepsze ukrwienie oraz odpowiednie dotlenienie całego organizmu i nie tylko, ogólne lepsze samopoczucie (lepsza kondycja).

 

Wyżej wymienione efekty uzyskuje się dzięki głównemu atutowi czyli regulowaniu prędkości obrotów wałka w jednostce czasu w zależności od okolic ciała. Jest to bardzo ważny szczegół i istotna różnica pomiędzy produktami omawianymi, a innymi urządzeniami służącymi do takiego samego masażu. Możliwość regulowania obrotów w jednostce czasu jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na nasz układ limfatyczny, dzięki któremu nasz organizm pozbywa się „złych produktów” niepotrzebnych organizmowi, które różnymi drogami zostają wydalone z niego. Według teorii masażu limfatycznego zasadą stosowania tego masażu jest umiejętne stosowanie, odpowiednio delikatne – powolne techniki głaskania, lekkie powolne rozcierania. Te wszystkie zasady uzyskuje się na urządzeniu dzięki możliwości regulowania szybkości obrotów w jednostce czasu w zależności od miejsca zastosowania, co nie pozostaje obojętne dla organizmu osób korzystających z innych podobnych urządzeń.

 

Osoby korzystające z nowoczesnego urządzenia do masażu mogą być pewne, że stosują wysokiej klasy masaż nie tylko w celach rekreacyjnych, ale i odnowy biologicznej. Mogą z powodzeniem wykorzystywać go jako środek profilaktyczny w utrzymaniu ogólnej kondycji swojego organizmu.”

 

Wyniki badań klinicznych urządzeń

 

Studio Figura posiada profesjonalne badania kliniczne przeprowadzone w NZOZ MAXMED w Koninie. Badania trwały rok. Obejmowały grupę 100 osób. Badania kliniczne przeprowadzono w NZOZ MAXMED 1 w Koninie, w czasie od 08.2008 do 07.2009. Celem badania było określenie, wpływu urządzenia Roll Shaper na organizm. Zakres badań obejmował 5 pomiarów. Za każdym razem mierzono wagę, ciśnienie, obwody: ramienia prawego i lewego, przedramienia prawego i lewego, talii, bioder, uda prawego i lewego, oraz podudzia prawego i lewego. Na podstawie ciężaru ciała i wzrostu ustalano także poziom BMI. Wykonano również testy funkcjonalne ( test odległości palców od podłoża, test Laseque’a oraz test na siłę mięśni brzucha). Zabiegi odbywały się co dziennie lub co 2-3 dni Spośród osób u których stosowano zabiegi codziennie, 10 osobom aplikowano 2 zabiegi dziennie, w celu określenia, czy większa ilość zabiegów powoduje negatywne konsekwencje.Jak wspomniałem badania odbywały się na urządzeniu Roll Shaper , typu Diamond. W czasie zabiegu osoba badana przyjmowała 18 pozycji zgodnie z instrukcją. Pozycje te gwarantowały przepływ limfy zgodnie ze wskazaniami do masażu limfatycznego.Po wykonaniu serii 20 zabiegów w grupei 100 badanych, którzy poddali się masażom, na urządzeniu Roll Shaper zmniejszył się średni ciężar ciała oraz poziom BMI. Zaobserwowano zmniejszenie się średniego wyniku zmniejszenia wszystkich badanych obwodów.. Zaobserwowano wzrost gibkości mierzonej testami: odległość palców od podłoża oraz zmodyfikowanym testem Lasegue’a, po serii 20 zabiegów w badanej grupie osób.”Bartosz Chmielewski

Certyfikaty

Facebook

YouTube