fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

Body Scale

Body Scale pozwala dokładnie zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej, wody, tkanki mięśniowej i kości w naszym ciele. Są to niezbędne dane do opracowania odpowiedniej metody walki z otyłością. Wyniki pomiarów Body Scale są wiarygodne i bardzo dokładne.

O produkcie

Body Scale służy do pomiaru składu ciała. Wykorzystuje technologię BIA (analizę impedancji bioelektrycznej).

Body Scale pozwala na określenie następujących wskaźników:
- BMR, czyli metabolizm spoczynkowy, który określa ile energii zużywa organizm w celu podtrzymania wszystkich funkcji życiowych;
- BMC, czyli masa mineralna kości, innymi słowy to poziom ich uwapnienia;
- Bio Age, czyli wiek metaboliczny, który pokazuje na jaki wiek "czuje się" nasz organizm;
- TBF %, czyli procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w ciele.
- TBW %, czyli procentowa zawartość wody w ciele;
- SM %, czyli wskaźnik stopy mięśni szkieletowych względem całkowitej masy ciała;
- VFI %, czyli wskaźnik tłuszczu trzewnego, który określa wielkość tkanki tłuszczowej, otaczającej narządy wewnętrzne;
- BMI, czyli indeks masy ciała, wskazujący proporcje między wzrostem, a wagą.

Technologia BIA opiera się na różnicach w przepływie impulsu elektrycznego w poszczególnych tkankach organizmu. Otrzymane wyniki są wysoce powtarzalne. W analizatorze zastosowano prąd o częstotliwości i natężeniu zbliżonych do parametrów naturalnych bioprądów, występujących w organizmie, dzięki czemu pomiar jest nieinwazyjny i bezpieczny.

 

Urządzenie stosuje metodę pomiaru danego segmentu ciała, mierzy osobno lewe i prawe kończyny oraz tułów. Odzwierciedlenie kompleksowego stanu zdrowia ciała zależy od dokładności stosowanych technik pomiarowych, dlatego nasz analizator wykorzystujący najbardziej zaawansowane techniki jest objęty niezależnymi badaniami i posiada pełne prawa własności intelektualnej i patenty technologiczne. Podczas badania mierzone jest pięć segmentów ciała, dlatego uzyskuje się prawdziwy obraz proporcji składu ciała.

Jak się przygotować do pomiaru?

Najlepiej ubrać się wygodnie, pomiar jest wykonywany “na boso”. W dodatku, aby prawidłowo odczytać wyniki, należy wykonywać pomiar bez biżuterii oraz elektronicznych sprzętów, takich jak telefon. Najlepiej wykonywać pomiary cyklicznie, tak aby móc obserwować efekty swoich starań. Nie powinno się spożywać kofeiny, alkoholu, wody oraz posiłku min. 2-3 godziny przed pomiarem.

Co może być przyczyną nieprawidłowych wyników?

Pomiar może być błędny, kiedy wykonujemy go po wysiłku fizycznym, lub pory dnia poprzednich badań znacznie się od siebie różnią. Kiedy decydujemy się wykonać pierwszy pomiar z rana, najlepiej utrzymać tę tendencję przez cały okres wizyt w Studio Figura. Nasz bilans wodno-tłuszczowy w ciągu dnia może ulec znaczącym zmianom, co może sprawiać wrażenie błędnego pomiaru.

TOP