fbpx

Głowice Multipolar-RF

• mała głowica do zabiegów w strefie oka: pod oczami, małe obszary, tj. niskie czoło, broda;
• średnia głowica służy do zabiegów na twarz, szyję i dekolt oraz małych partii ciała, np. ręce;
• duża głowica wykorzystywana do zabiegów na ciało: brzuch, nogi, pośladki, plecy;

 

Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej pokazują się na brzuchu i udach. Kobiety często stosują ten zabieg w celu podniesienia pośladków.

 

Fale Multipolar RF

Podgrzewają włókna kolagenowe do temperatury ok. 40 stopni Celcjusza. Podczas zabiegu kolagen obkurcza się, a następnie ulega napięciu, odnawiając przy tym swoją strukturę. Podwyższona temperatura pobudza także fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie elastyczności skóry. Ogrzanie skóry właściwej i tkanki podskórnej powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie metabolizmu tkankowego, zwiększenie transportu tlenu do tkanek oraz usuwanie produktów katabolizmu tkankowego. Fale Multipolar RF działają odmładzająco, stymulują produkcję kolagenu, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Mogą być wykorzystywane m. in. do redukcji podwójnego podbródka, spłycenia zmarszczek mimicznych i poprawy kolorytu cery.

 

Głowica RF + Vacu

Czyli wykorzystanie podciśnienia do zassania fałdu skórno-tłuszczowego i wykonania masażu oraz efektu termicznego fal radiowych.

• Głowica RF + Vacu służy do zabiegów na ciało: brzuch, nogi i pośladki

 

Zabieg radiofrekwencji, czyli RF

Działa na głębokich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkankach. Wykorzystuje efekt, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty, czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

 

Technologia Vacu 

Wytwarza podciśnienie, które intensyfikuje przepływ krwi i tlenu do wybranej partii ciała. Dzięki temu proces uwalniania kwasów tłuszczowych w tych partiach staje się znacznie szybszy. Podciśnienie wpływa również na krążenie limfy, która przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu.

 

MECHANIZM ODMŁADZANIA

Z wiekiem włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje (w zależności od czasu i mocy działania) skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację, a także stymulację broblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm.

 

 

MECHANIZM REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.

spłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy

redukcja obrzęków pod oczami

redukcja podwójnego podbródka

uniesienie opadających powiek

likwidacja obwisłych policzków

konturowanie ciała

redukcja cellulitu

zmniejszanie obwodów

obkurczanie i ujędrnianie skóry

Jak często można wykonywać zabieg z wykorzystaniem fal radiowych? W jakich seriach?

Rekomendowana częstotliwość to raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, ale z zachowaniem co najmniej 2 dni odstępu między zabiegami. Seria powinna wynosić od 6 do 12 zabiegów (w zależności od kondycji skóry). 

 

Jak długo trwa zabieg fal radiowych?

W zależności od miejsca poddanego zabiegowi zabieg wykonywany jest od 15 minut (twarz lub szyja i dekolt) do 45 minut (ciało).

 

Jak wygląda skóra po zabiegu fal radiowych, czy wymagana jest rekonwalescencja?

Odczyn na skórze zależny jest od jej wrażliwości, do najczęstszych reakcji na skórze zaliczamy delikatne zaczerwienienie i rozgrzanie miejsca zabiegowego. Dużym plusem jest to, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ani pozostawania w domu, nie odczuwa się żadnego bólu po zabiegu, a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona.

Zdjęcie1
Zdjęcie2
TOP