• mała głowica do zabiegów w strefie oka: pod oczami, małe obszary, tj. niskie czoło, broda;
• średnia głowica służy do zabiegów na twarz, szyję i dekolt oraz małych partii ciała, np. ręce;
• duża głowica wykorzystywana do zabiegów na ciało: brzuch, nogi, pośladki, plecy;
Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej pokazują się na brzuchu i udach. Kobiety często stosują ten zabieg w celu podniesienia pośladków.
Podgrzewają włókna kolagenowe do temperatury ok. 40 stopni Celcjusza. Podczas zabiegu kolagen obkurcza się, a następnie ulega napięciu, odnawiając przy tym swoją strukturę. Podwyższona temperatura pobudza także fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie elastyczności skóry. Ogrzanie skóry właściwej i tkanki podskórnej powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie metabolizmu tkankowego, zwiększenie transportu tlenu do tkanek oraz usuwanie produktów katabolizmu tkankowego. Fale Multipolar RF działają odmładzająco, stymulują produkcję kolagenu, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Mogą być wykorzystywane m. in. do redukcji podwójnego podbródka, spłycenia zmarszczek mimicznych i poprawy kolorytu cery.
Czyli wykorzystanie podciśnienia do zassania fałdu skórno-tłuszczowego i wykonania masażu oraz efektu termicznego fal radiowych.
• Głowica RF + Vacu służy do zabiegów na ciało: brzuch, nogi i pośladki
Działa na głębokich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkankach. Wykorzystuje efekt, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty, czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.
Wytwarza podciśnienie, które intensyfikuje przepływ krwi i tlenu do wybranej partii ciała. Dzięki temu proces uwalniania kwasów tłuszczowych w tych partiach staje się znacznie szybszy. Podciśnienie wpływa również na krążenie limfy, która przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu.
Z wiekiem włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje (w zależności od czasu i mocy działania) skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację, a także stymulację broblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm.
Wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.
→ spłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy
→ redukcja obrzęków pod oczami
→ redukcja podwójnego podbródka
→ uniesienie opadających powiek
→ likwidacja obwisłych policzków
→ konturowanie ciała
→ redukcja cellulitu
→ zmniejszanie obwodów
→ obkurczanie i ujędrnianie skóry
Jak często można wykonywać zabieg z wykorzystaniem fal radiowych? W jakich seriach?
Rekomendowana częstotliwość to raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, ale z zachowaniem co najmniej 2 dni odstępu między zabiegami. Seria powinna wynosić od 6 do 12 zabiegów (w zależności od kondycji skóry).
Jak długo trwa zabieg fal radiowych?
W zależności od miejsca poddanego zabiegowi zabieg wykonywany jest od 15 minut (twarz lub szyja i dekolt) do 45 minut (ciało).
Jak wygląda skóra po zabiegu fal radiowych, czy wymagana jest rekonwalescencja?
Odczyn na skórze zależny jest od jej wrażliwości, do najczęstszych reakcji na skórze zaliczamy delikatne zaczerwienienie i rozgrzanie miejsca zabiegowego. Dużym plusem jest to, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ani pozostawania w domu, nie odczuwa się żadnego bólu po zabiegu, a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona.