Nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki Cavi Shape

/ / Styl życia

Alternatywa tradycyjnej chirurgii plastycznej. Cavi Shape to połączenie liposukcji kawitacyjnej, masażu podciśnieniowego z falami RF oraz biopolarnymi falami IR. Cavi Shape daje widoczne efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Pozwala zlikwidować „bryczesy”, jest to całkowicie bezbolesna metoda i doskonała alternatywa dla odsysania tłuszczu. Widocznie redukuje cellulit i obwody ciała.

LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

Kawitacja ultradźwiękowa to bezinwazyjny, alternatywny dla skalpela i liposukcji, zabieg modelujący sylwetkę, polegający na działaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków o określonej mocy bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową wybranej partii ciała. W wyniku wibracji ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Warto podkreślić, że efekty kawitacji ultradźwiękowej widoczne są już po pierwszym zabiegu: następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. Dzięki poprawie metabolizmu i przemiany materii kawitacja ultradźwiękowa pomaga również likwidować oznaki cellulitu. Warto podkreślić, że tylko i wyłącznie od pacjenta zależy jak długo będą utrzymywały się efekty zabiegu. Utracone centymetry w talii czy biodrach szybko powrócą jeśli nie będzie przestrzegana dieta i zachowany odpowiedni poziom aktywności fizycznej.

Długość i częstotliwość zabiegów zależy od miejsca poddanego modelowaniu oraz ilości tkanki tłuszczowej i może on wynosić od 15 do 30 minut. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani pozostawania w domu, nie odczuwa się żadnego bólu po zabiegu, a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona. W zależności od miejsca poddanego zabiegowi i ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15 do 30 minut. Program terapii czyli ilość zabiegów i ich częstotliwość ustalana indywidualnie z pacjentem. Zazwyczaj wykonuje się serie zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku wyjątkowo dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabieg kawitacji ultradźwiękowej można wykonywać 2 razy w tygodniu.

MULTIPOLARNE FALE RADIOWE

Fale radiowe (Thermolifting RF) to nowoczesny, w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który przynosi wiele korzyści; skutecznie redukuje zmarszczki, rozstępy i cellulit, uelastycznia skórę, modeluje owal twarzy, redukuje tkankę tłuszczową, pobudza procesy metaboliczne na poziomie komórkowym oraz syntezę włókien kolagenowych. Thermolifting RF to zabieg, podczas którego wykorzystuje się właściwości fal radiowych RF. Fale wnikając w strukturę skóry na głębokość 1,5-2mm, nagrzewają włókna kolagenowe  oraz komórki tłuszczowe. Temperatura sprawia, że komórki tłuszczowe wydzielają kwasy tłuszczowe, a włókna kolagenowe kurczą się „podciągając” zwiotczałą skórę.

Zabiegi falami RF można wykonywać również na twarz. Działanie Fal radiowych RF aktywnie stymuluje proces syntezy włókien kolagenowych oraz ich regenerację. Fale aktywizują fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych. Na skutek oddziaływania fal radiowych RF na tkanki zwiększa się gęstość, napięcie, elastyczność oraz koloryt skóry.

Jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów falami radiowymi na inne partie ciała jak ramiona, brzuch, piersi, okolice ud i pośladków to fale radiowe RF docierając do głębokich warstw skóry i adipocytów (czyli komórek tłuszczowych) przyspieszają wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz aktywizują wydzielanie kwasów tłuszczowych. Tłuszcz, który przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowej a następnie do układu krwionośnego jest trawiony i wydalany poza organizm. Ten prosty mechanizm sprawia, że Thermolifting RF skutecznie redukuje tkankę tłuszczową i cellulit oraz podnosi i uelastycznia piersi.