Pierwsze Studio Figura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

/ / Aktualności

Studio Figura w ekspansji na ZEA. Pierwsze Studio w Dubaju!

Dzięki strefom: fitness, wellness oraz kosmetologii estetycznej, zostajemy (jako Studio Figura) zakwalifikowani w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do kliniki, zajmującej się odchudzaniem. Jest to pierwsze takie miejsce w Dubaju.

Rynek Arabski jest dość specyficzny, szczególnie w kontekście branży beauty. Oczywiście; dużym zainteresowaniem cieszą się salony, w których kobiety mogą pracować nad swoim ciałem, ponieważ mają one czas i środki na to, aby korzystać z pełnego wachlarza zabiegów, jakie oferują dane salony. Jednak we wszystkich gabinetach brakuje kompleksowości, którą oferuje Studio Figura. Naszą przewagę stanowi także różnorodność zabiegów oraz fakt, że prowadzimy klientki przez cały proces odchudzania, ujędrniania czy modelowania sylwetki.

Kim jest pierwsza właścicielka Studio Figura w ZEA?

Kobietą, która otworzy pierwszy gabinet SF na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest Ewelina, która do ZEA przeprowadziła się na początku 2011r. Początkowo miał to być wyjazd zarobkowy – na jeden rok. Po dotarciu na miejsce, przez pierwsze 3 lata Ewelina zajmowała się projektowaniem odzieży męskiej. Pozwoliło jej to poznać różne technologie oraz zbadać lokalny rynek. W międzyczasie nasza bohaterka zaczęła studiować architekturę, a zaraz potem zajęła się projektowaniem wnętrz. Co istotne, Ewelina od najmłodszych lat interesowała się fitnessem i zdrowym trybem życia. Jak wspomina:

 “dla wielu ludzi fitness kończy się na odchudzaniu i drobnych ćwiczeniach. Często jest tak, że kobiety decydują się na jakąś dietę, do tego sport, np. bieganie i myślą, że to wystarczy. Natomiast prawda często jest taka, że pomimo ich starań, podjęte działania nie przynoszą żadnych rezultatów, lub są one znikome. Ważna jest profilaktyka oraz wsparcie, a także dopasowana dieta. Kompetentny personel, który wesprze nas w dążeniu do celu, pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia, będzie monitorować rezultaty i kierować w dobrą stronę.”

Skąd pomysł na Studio Figura w Dubaju?

Po powrocie do Polski na kilka miesięcy, Ewelina koncentrowała się głównie na swojej pasji. W tym celu odwiedzała wiele nowych miejsc, m.in. gabinety fitness, siłownie etc. Po pewnym czasie trafiła na gabinet Studio Figura, do którego zaczęła uczęszczać jako klientka.

“wtedy na własnej skórze przekonałam się, jakie rezultaty można osiągnąć przy pomocy zabiegów oferowanych przez SF. Jako klientka byłam zachwycona jakością obsługi oraz rezultatami, które widziałam u siebie i innych kobiet. Zaskoczyła mnie ilość zabiegów z których mogę skorzystać, by osiągnąć to, po co przyszłam.

Dodatkowo zauważyłam, że kobiety, które podczas domowych starań (lub nawet przy pomocy ćwiczeń na siłowni), nie odniosły oczekiwanych rezultatów, najczęściej gubiły zapał do dalszych starań. Klientki w Polsce są świadome, że długotrwałe i łatwe rezultaty można osiągnąć w gabinetach Studio Figura. Marka SF w naszym kraju jest na szczęście dobrze upozycjonowana i rozpoznawalna. W Dubaju tego brakuje! Wtedy właśnie pomyślałam, że jest to doskonała idea, aby tę technologię przywieźć ze sobą do Emiratów! Brakuje tam świadomości istnienia konceptu SF, stąd też tamtejszy rynek jest bardzo dobrym miejscem na poszerzenie działalności Studio Figura.

Pierwsze szlaki przetarte – Studio Figura w Emiratach Arabskich

Procedury, przez jakie musiała przejść Ewelina, aby otworzyć zupełnie nową działalności w Dubaju, nie były z początku najprostsze. Nowe koncepty są szczegółowo sprawdzane, zanim otrzymają pozwolenie na działalność na terenie ZEA. Wiąże się to z tym, że stosowane technologie (które nie były nigdy dotąd wykorzystywane), muszą przejść proces weryfikacji, nim właściciel otrzyma zgodę na ich wykorzystywanie. Okres “załatwiania” takich formalności, zajmuje w przybliżeniu jeden rok. Na szczęście dzięki staraniom Eweliny, nasz koncept został przyjęty w Dubaju i tym samym, szlak dla nowych franczyzobiorców został ostatecznie przetarty! Jesteśmy gotowi na otwarcie nowych gabinetów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Ewelina pragnie także ułatwić wejście na rynek ZEA przyszłym właścicielom Studio Figura. Dzięki gabinetom SF, Arabki będą mogły korzystać z konceptu, który skutecznie poprawia kondycję klientek, pomaga im uzyskać wymarzoną sylwetkę i uczy zdrowego stylu życia. Ewelina pokaże im, jak zadbać o siebie w Europejskim stylu i razem ze swoją załogą, będą ten cel skrupulatnie zrealizować!

Pokażemy w ten sposób, że Zjednoczone Emiraty Arabskie, są doskonałym miejscem do rozprzestrzenienia świadomości marki SF. To pomoże budować markę Studio Figura w ZEA oraz będzie ogromnym wsparciem dla przyszłych właścicieli, którzy będą chcieli otworzyć własny gabinet SF na terenie Emiratów Arabskich.

Jesteśmy przekonani, że swoją pracą, zaangażowaniem oraz misją, Ewelina zainspiruje kolejne kobiety do zadbania o siebie w najlepszy sposób, jaki jest możliwy właśnie w Studio Figura.