Działanie podciśnienia w Vacu Shaper

/ / Styl życia

Vacu Shaper – czym jest, efekty, opinie i przeciwwskazania bieżni pod ciśnieniem

 

Wiele osób, chcących poprawić swoją sylwetkę, wybiera się na siłownię, wierząc, że na niej osiągnie najlepsze efekty. Istnieją jednak metody pozwalające przyspieszyć i zintensyfikować pożądane rezultaty. Jedną z nich jest trening oparty o technologię podciśnienia.

 

 

 1. Vacu Shaper – czym jest?

 2. Działanie bieżni Vacu Shaper

 3. Jakie rezultaty daje trening na bieżni vacu? Efekty Vacu Shaper

 4. Vacu Shaper czy warto? Opinie o bieżni vacu

 5. Jak wygląda zabieg Vacu Shaper? Trening na bieżni z podciśnieniem

 6. Vacu Shaper przeciwwsakazania. Kiedy unikać treningu?

 

Vacu Shaper – czym jest?

Bieżnia Vacu Shaper to połączenie bieżni treningowej ze środowiskiem podciśnienia. Jego działanie polega na ściąganiu większej ilości krwi w dolne partie ciała. Powoduje to czterokrotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu z tradycyjnym treningiem aerobowym.

Trening w kapsule Vacu ma na celu intensywne pobudzenie krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej, gdzie znajdują się pokłady tkanki tłuszczowej. Na skutek poprawy krążenia krwi, podczas treningu na bieżni podciśnieniowej Vacu Shaper, dochodzi do szybszego wyzwalania się wolnych kwasów tłuszczowych i redukcji masy ciała.

Działanie bieżni Vacu Shaper

Tłuszcze są nośnikiem energii potrzebnej do pracy mięśni, a wolne kwasy tłuszczowe pochodzące z tkanki tłuszczowej są dostarczane do mięśni z krwią.

 

 

Podczas treningu na bieżni pod ciśnieniem Vacu Shaper ma miejsce dodatkowy proces fizjologiczny w odróżnieniu od tradycyjnego treningu. Tutaj bowiem, spalanie tłuszczu odbywa się w tych tkankach podskórnych, które są w danym momencie najlepiej ukrwione i dotlenione.

 

 

Zintensyfikowane ukrwienie i dotlenienie podczas marszu na bieżni Vacu Shaper zyskujemy przede wszystkim dzięki działaniu podciśnienia. Podczas spaceru wykonywanego przez osobę odbywającą sesję treningową krew dociera do mięśni, gdzie odbywa się spalanie „paliwa”, czyli kwasów tłuszczowych. Tkanka tłuszczowa, która jest najlepiej ukrwiona w danym momencie, wykorzystywana zostaje przez mięśnie do pozyskania energii.

 

Jakie rezultaty daje trening na bieżni vacu? Efekty Vacu Shaper

Vacu Shaper to bieżnia z podciśnieniem wspomagająca walkę z cellulitem. Jest to skuteczna i nowoczesna metoda polegająca na poprawie krążenia krwi. Poprzez marsz w kapsule Vacu, gdzie tempo dostosowane jest do Klientki, można osiągnąć spektakularne rezultaty. W trakcie 30-minutowej sesji na bieżni Vacu Shaper spalanych jest od 700 do 2000 kcal.

Fenomenem spalania tkanki tłuszczowej w podciśnieniu jest spalanie selektywne. Oznacza to, że dzięki treningowi na bieżni pod ciśnieniem dochodzi do przyspieszonej redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach objętych oddziaływaniem podciśnienia, czyli na odcinku od talii do stóp. Selektywnie zatem nie poddajemy zabiegowi biustu z oczywistych powodów.

Redukcji tkanki tłuszczowej poddawane są miejsca, gdzie spalanie jest utrudnione podczas konwencjonalnych treningów – talia, uda, brzuch, pośladki. Stosowanie podciśnienia w połączeniu z aktywnością fizyczną poprawia krążenie krwi, dzięki czemu dochodzi do spalania kwasów tłuszczowych, czyli chudnięcia.

Podsumowując, efekty treningu na bieżni pod ciśnieniem to:

 • redukcja cellulitu;

 • wymodelowanie sylwetki;

 • spadek masy ciała;

 • zmniejszenie obwodów ciała;

 • spalanie selektywne – odchudzanie bez utraty biustu;

 • efekt widoczny już po 8 treningach;

 • intensywne spalanie tkanki tłuszczowej;

 • spalanie 4x szybsze niż na rowerze oraz 3x szybsze niż na klasycznej bieżni;

 • poprawa ukrwienia oraz wygładzenie i uelastycznienie skóry;

 • redukcja obrzęków.

Efekty zabiegu na bieżni pod ciśnieniem Vacu Shaper

Vacu Shaper czy warto? Opinie o bieżni vacu

Klientki Studio Figura potwierdzają, że Vacu Shaper działa niezwykle precyzyjnie. Bieżnia pod ciśnieniem wykorzystuje selektywne spalanie, czyli odchudzanie dolnych partii ciała bez utraty objętości biustu.

Tkanka tłuszczowa spalana jest 4 razy szybciej niż na rowerze. Dodatkową zaletą urządzenia jest usprawnienie pracy układu limfatycznego i tym samym usuwanie toksyn z organizmu.

 

Komu polecamy Vacu Shaper?

Vacu Shaper polecamy kobietom, które chcą wymodelować dolne partie ciała, takie jak pośladki, uda, łydki i pozbyć się cellulitu. Innymi wskazaniami do zabiegu są: chęć poprawy ukrwienia i wygładzenia skóry czy redukcja obrzęków.

„..uda zawsze były moim problemem.. wstydziłam się je pokazywać, nie chciałam nawet stawać przed lustrem.. Dzięki zabiegowi Vacu Shaper pozbyłam się pomarańczowej skórki i znowu czuję się seksownie. Po 6 latach założyłam bikini i czuje się bosko.” – Pani Daria z Poznania

„Postanowiłam, że w tym roku (przyp. red. 2021) w końcu wezmę się za siebie.. Próbowałam wielu rzeczy z marnym skutkiem. Powiedziałam sobie dość, szukam rozwiązania skrojonego na mnie. Z polecenia poszłam do Studio Figura i zaczęłam od Vacu. Przyznam się, że z początku traktowałam to z rezerwą, ale jak zobaczyłam pierwsze efekty, to nie mogłam uwierzyć. Parę lat zmuszania się do ćwiczeń i poświęceń nie dało mi takich rezultatów jak 10 zabiegów na Vacu..” – Pani Iza z Bydgoszczy

Chcesz poznać więcej opinii o Vacu Shaper i rozpocząć swoją metamorfozę? Dołącz do tysięcy zadowolonych Kobiet razem ze Studio Figura.

Jak wygląda zabieg Vacu Shaper? Trening na bieżni z podciśnieniem

Podczas zabiegu na bieżni Vacu Shaper szczelnie zamknięta w kapsule zostaje dolna, czyli najbardziej problematyczna część ciała. W zależności od stopnia grubości tkanki tłuszczowej i poziomu rozwoju cellulitu zaleca się od 10 do 30 treningów, które powinny odbywać się co 2 lub 3 dni.

Przed oraz po treningu wskazane jest również wypicie ok. 0,5 l wody, by dostarczyć organizmowi niezbędnych bodźców, które efektywniej spalają tkankę tłuszczową.

Należy pamiętać, aby ostatni posiłek spożyty był nie później niż 60 min przed treningiem (a najlepiej 120 minut). Dla podtrzymania efektów osiągniętych w trakcie pełnej serii ćwiczeń zaleca się korzystanie z urządzenia 1-2 razy w tygodniu.

 

Czas trwania zabiegu na urządzeniach Vacu Shaper trwa 30 minut z podziałem na 3 etapy:
I – pierwsze 2-3 minuty – dostosowanie się organizmu do nowych warunków otoczenia;
II – od 24 do 26 minut – ćwiczenia w tempie aktywnego spaceru;
III – ostatnie 2-3 minuty – ponowne przejście do normalnych warunków poprzez zmniejszenie ciśnienia i pozycję wyjściową.

 

W trakcie treningu monitorowana jest praca serca, a wszystkie parametry obliczane są po uwzględnieniu indywidualnych cech Klientki, takich jak wiek, waga i aktywność.

Vacu Shaper przeciwwskazania. Kiedy unikać treningu?

Treningów na bieżni Vacu nie zaleca się w przypadku chorób, których objawy może potęgować ciśnienie. W szczególności będą to problemy układu sercowo-naczyniowego, takie jak nadciśnienie, choroby serca, pękające naczynia, choroby ginekologiczne (nieleczone).

Zabiegu na bieżni pod ciśnieniem należy unikać także w przypadku choroby serca i układu krążenia, niewydolności serca, choroby wieńcowej, niedawno przebytego zawału mięśnia sercowego oraz innych chorób serca.

Przeciwwskazaniem dla korzystania z Vacu Shapera jest również nadciśnienie tętnicze, skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego i z dróg oddechowych, a także żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, czy obrzęki. Pozostałymi ograniczeniami treningu na bieżni Vacu są:

 • epilepsja;

 • ciąża;

 • miesiączka;

 • nowotwory;

 • tłuszczaki;

 • choroby stawów (po konsultacji z lekarzem);

 • cukrzyca;

 • infekcja – przeziębienie oraz duże osłabienie organizmu.

Koncept Studio Figura

Studio Figura jest konceptem modelowania sylwetki, który pokochały Klientki na całym świecie. Studio Figura International® to ponad 1100 gabinetów w 25 państwach. W każdym z nich oferujemy zabiegi z 3 stref – fitness, wellness oraz kosmetologii estetycznej. Razem z nami zadbasz nie tylko o swoje ciało, ale także przejdziesz prawdziwą metamorfozę. Do wyboru mamy ponad 30 urządzeń, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną figurę. Jednym z naszych flagowych zabiegów jest trening na autorskiej bieżni z podciśnieniem Vacu Shaper.

Jesteś zainteresowany otwarciem własnego Studio Figura? Sprawdź naszą ofertę franczyzową 🙂