fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

EMS

Trening EMS (Electric Muscle Stimulation) to specjalny rodzaj treningu wykorzystujący urządzenie do elektrostymulacji mięśni. Taki trening polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które pozwalają na pracę kilku grup mięśniowych jednocześnie.
W połączeniu ze standardowymi ćwiczeniami efekt takiego treningu jest o wiele intensywniejszy i krótszy.

O produkcie

Trening EMS to ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Oznacza to, że mięśnie stymulowane są przez impulsy elektryczne, a dzięki aż 10 parom elektrod możliwy jest pełny trening ciała, który obejmuje wszystkie grupy mięśni - uda, brzuch, ramiona czy pośladki Jest to aktywność polecana każdej osobie, która chce poprawić swoją kondycję fizyczną.

 

Trening trwa 15-20 minut, jest krótki i w porównaniu z tradycyjnym trybem treningu daje możliwość uzyskania rezultatów w znacznie krótszym czasie.

Elektrostymulacja mięśniowa

Trening polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które pozwalają na pracę kilku grup mięśniowych, generując w krótkim czasie intensywny trening. Efekt ten może być osiągnięty dzięki odpowiednio szybkiej zmianie natężenia prądu zmiennego o różnej częstotliwości i szerokości impulsu.

 

Stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) jest formą elektrostymulacji, która dotyczy zarówno nerwów, jak i mięśni. Dlatego elektrostymulatory tego typu są wykorzystywane przy stymulacji nerwów głównych do wywołania skurczu mięśni. Celem stymulacji podczas zabiegu jest wymuszenie pracy mięśni. efektywne spalanie

 

W porównaniu z tradycyjnym trybem treningu trening EMS daje możliwość uzyskania pożądanych rezultatów w krótszym czasie. Ponadto strój treningowy idealnie dopasowuje się do ludzkiego ciała, dając użytkownikowi pełną swobodę ruchów. intensywne modelowanie

 

redukcja tkanki tłuszczowej

modelowanie sylwetki

poprawa wydolności organizmu

zwiększenie wytrzymałości mięśniowej

wzmocnienie mięśni głębokich m.in. pleców

poprawa samopoczucia

przyspieszenie metabolizmu

redukcja cellulitu

ujędrnienie skóry

Czy, aby skorzystać z treningu EMS należy być wysportowanym?

Z technologii EMS może korzystać każdy, ponieważ trening zawsze jest indywidualnie dostosowany do predyspozycji Klienta oraz celu, który chce osiągnąć.

 

Jak wygląda trening?

Na specjalną odzież nakładana jest kamizelka i spodnie z elektrodami wywołującymi skurcz mięśni. Podczas ćwiczeń fizycznych, Specjalista Studio Figura z użyciem specjalnej aplikacji dostosowuje moc impulsów i ich częstotliwość, dzięki czemu trening jest jeszcze bardziej skuteczny.

 

Jak często mogę ćwiczyć z EMS?

Trening EMS jest całkowicie bezpieczny, dlatego możemy z niego korzystać nawet kilka razy w tygodniu. Intensywność oraz częstotliwość treningu dobierana jest w zależności od wytrenowania organizmu.

 

Dlaczego warto ćwiczyć z EMS?

W porównaniu z tradycyjnymi ćwiczeniami, trening EMS daje możliwość uzyskania rezultatów w krótszym czasie. Trening nie zajmuje dużo czasu, więc jest to idealny sposób na zachowanie formy dla zabieganych.

TOP