fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

Limfodrenaż

Limfodrenaż to urządzenie, które wykonuje masaż uciskowy, pobudzający układ limfatyczny. Stymuluje to organizm do szybszego oczyszczania się z toksyn oraz skutecznego odprężenia ciała i umysłu. Limfodrenaż stanowi jedną z najskuteczniejszych metod modelowania łydek i ud, odchudzania oraz usuwania cellulitu.
Drenaż limfatyczny można stosować na stopy, nogi, podbrzusze, pośladki oraz ramiona. Jest bezpieczny, a o jego skuteczności zaświadczają tysiące zadowolonych kobiet.

O produkcie

Limfodrenaż to specjalistyczne urządzenie do wykonywania masażu. Poprzez stopniowe wywoływanie ucisku kolejnych partii ciała działa stymulująco na pracę układu limfatycznego, przyspieszając proces detoksykacji organizmu i pobudzając rozbudowę sieci naczyń limfatycznych.

 

Limfodrenaż jest wspaniałym narzędziem do terapii opuchniętych i obolałych kończyn dolnych. Dzięki limfodrenażowi pozbędziemy się również kilogramów, ujędrnimy i wygładzimy skórę oraz wymodelujemy łydki i uda i pozbędziemy się cellulitu.

Aby przeprowadzić drenaż limfatyczny, pacjenta umieszcza się w miękkim, szczelnie zapiętym kombinezonie, który jest podłączony do jednostki sterującej. Następnie za pomocą odpowiednio dobranego programu do dwunastu komór (w jednej nogawce) wtłaczane jest powietrze, które wypełniając w zadanej sekwencji makiety uciskowe, powoduje ucisk na dany obszar ciała. Następnie, powietrze jest płynnie transportowane do kolejnych komór zgodnie z kierunkiem krążenia limfy (chłonki).

Taki naprzemienny miejscowy nacisk i uwalnianie nacisku wywołują drenaż ciała zwany także presoterapią. Rezultatem zabiegu jest udrożnienie, stymulacja oraz budowa połączeń limfatycznych rozprowadzonych po całym ciele.

redukcja wagi

usuwanie zalegającej wody w kończynach – likwidacja obrzęków

pobudzenie krążenia – likwidacja syndromu zimnych stóp

usuwanie cellulitu

ujędrnienie i wygładzenie skóry

oczyszczanie z toksyn

odpoczynek i relaks

Jak działa limfodrenaż?

Limfodrenaż polega na mechanicznej stymulacji naczyń limfatycznych oraz krwionośnych. Dzięki niemu, poprawia się przepływ płynów w kierunku węzłów chłonnych, głównie chłonki zalegającej w naczyniach limfatycznych.
Stymulacja układu limfatycznego jest niezwykle ważna do prawidłowego funkcjonowania, ponieważ wraz z chłonką odprowadzane są produkty uboczne oraz toksyny ze wszystkich komórek naszego organizmu. Sprawny układ limfatyczny jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ponieważ pełni istotną rolę w utrzymywaniu odporności całego ciała.

 

Jak wygląda zabieg?

Pacjenta umieszcza się w miękkim kombinezonie zbudowanym z dwunastu komór, do których wtłaczane jest powietrze. Komory wypełniając się, powodują miejscowy nacisk, a następnie uwalnianie nacisku, co wywołuje drenaż ciała. Powietrze jest płynnie transportowanie do kolejnych komór zgodnie z kierunkiem krążenia limfy.

 

Dla kogo jest dedykowany ten zabieg?

Limfodrenaż jest doskonały dla każdej osoby, która potrzebuje relaksu i odprężenia. Dodatkowo limfodrenaż pomaga skutecznie walczyć z opuchniętymi i obolałymi kończynami dolnymi, usuwa nadmiar wody oraz oczyszcza tkanki z zalegających toksyn. Skóra jest lepiej ukrwiona, zmniejszają się obrzęki tłuszczowe, a ciało staje się wyszczuplone i ujędrnione.

 

Jak często mogę korzystać z zabiegu?

Z limfodrenażu można korzystać nawet do 3 razy w tygodniu. Częstotliwość zależna jest potrzeb oraz samopoczucia Klientki.

TOP