fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

Sauna Infrared

Sauna Infrared wytwarza energię cieplną przez promieniowanie podczerwone. W saunie podgrzaniu nie ulega powietrze, a jedynie ludzkie ciało. Promienie wnikają głęboko pod skórę (nawet do 3-4 cm), przez co działają wyjątkowo efektywnie. Ciepło odczuwalne jest błyskawicznie i ciało od razu zaczyna spalać kalorie.

O produkcie

Działanie Sauny Infrared związane jest z promieniowaniem podczerwonym i wytwarzaną przez nie energią cieplną, która ogrzewa ciało i wywołuje pożądane efekty bez konieczności osiągania bardzo wysokich temperatur. Ciało człowieka zaczyna się pocić przy znacznie niższych temperaturach (45°C - 60°C) niż w tradycyjnej saunie, która osiąga wartości 60°C-110°C.

 

Ciepło emitowane przez promienniki podczerwieni odczuwalne jest błyskawicznie, długość fal ciepła pozwala promieniom przenikać przez skórę i ogrzewać cały organizm. Powoduje to pobudzenie cząsteczek wody zawartych w warstwie tłuszczu położonej tuż pod skórą, które z kolei wywołują proces pocenia się, a ciało zaczyna spalać kalorie. Pocenie się pozwala również na odprowadzenie toksyn z ciała.

Promieniowanie podczerwone infrared (IR)

Działanie promieniowania podczerwonego polega w dużym uproszczeniu na efekcie cieplnym. Fale IR dzielimy na trzy rodzaje: IR-A, IR-B, IR-C. W promiennikach IR wykorzystywanych w kosmetologii (w tym w naszej Saunie Infrared) wykorzystuje się działanie promieniowania IR-A, gdyż jako najkrótsze fale podczerwone cechują się najgłębszym wnikaniem i intensywnym rozgrzewaniem

Ogólną zasadą odnoszącą się do długości fal jest ich odwrotna proporcjonalność dotycząca zdolności penetracji tkanek – im krótsza fala, tym większa jej zdolność do wnikania w głąb skóry. Długość fali IR – A kształtuje się pomiędzy 780 - 1400 nm. efektywne spalanie

Terapia promieniowaniem podczerwonym IR zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, działa przeciwbólowo podwyższając próg odczuwania bólu, wzmaga przemianę materii oraz rozszerza naczynia krwionośne skóry, przyspieszając mikrokrążenie. intensywne modelowanie

Program 4 ekstremalne wyszczuplanie

 

System jonizacji

W erze komputerów i telefonów komórkowych, które emitują jony dodatnie o negatywnym wpływie na nasze zdrowie, potrzebujemy jonów ujemnych. Powietrze bogate w takie jony występuje głównie nad morzem, w lasach iglastych i w pobliżu wodospadów.
Jonizator umieszczony w Saunie Infrared emituje jony najbardziej podobne do tych wytwarzanych przez naturę - zmieniają one ładunek elektryczny cząstek unoszących się w powietrzu (np. kurzu, pyłków, roztoczy, bakterii, pleśni, zarodników grzybów) i powodują osiadanie tych zanieczyszczeń na powierzchni, a więc usunięcie ich z powietrza.

 

Wspomaga odchudzanie

Spala kalorie

Zwalcza cellulit

Przyczynia się do oczyszczenia organizmu z toksyn

Poprawia jędrność i gładkość skóry

Poprawia przepływ i krążenie krwi

Rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, przyspiesza ich regenerację

Usuwa toksyny z organizmu

Łagodzi ból mięśni, stawów

Pozwala się odstresować

Czym się różni Sauna Infrared od tradycyjnej sauny?

Saunę IR wyróżnia niewidzialna wiązka światła, która ogrzewa ciało bez nagrzewania powietrza, dlatego w saunie z podczerwienią ciało zaczyna się pocić już w 45-60°C, a w porównaniu w tradycyjnej saunie temperatura powietrza sięga nawet 110°C. Bez osiągania wysokich temperatur wewnątrz kabiny jesteśmy w stanie ogrzać ciało i osiągnąć pożądane efekty. Dodatkowo w saunie IR wbudowany został jonizator powietrza, odpowiadający za generację jonów ujemnych do otoczenia, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie i redukujemy uczucie stresu.

 

Dla kogo jest przeznaczona Sauna Infrared?

Sauna IR doskonale sprawdzi się u osób, które zmagają się z problemem nadmiernych kilogramów, ponieważ poprzez wytworzenie potu nasze ciało spala kalorie oraz pozwala na odprowadzenie toksyn z naszego organizmu.
Dodatkowo zalecana jest osobom z bólami mięśni, rwą kulszową czy reumatyzmem, ponieważ ma działanie rozluźniające, łagodzi ból i relaksuje. Sauna IR pozwala się odstresować, dlatego wizyta w niej działa antydepresyjnie.

TOP