fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

Sauna Karbonowa

Sauna Karbonowa to specjalistyczne urządzenie wyszczuplająco–modelujące sylwetkę w formie kołdry karbonowej z oddzielnymi, regulowanymi strefami grzewczymi. Jest to profesjonalny system głębokiej penetracji promieni podczerwieni.
Efektem korzystania z Sauny Karbonowej jest między innymi redukcja tkanki tłuszczowej, poprawiona jędrność i gładkość skóry oraz redukcja cellulitu.
W ofercie posiadamy 2 modele sauny karbonowej: 2 oraz 3-strefową.

O produkcie

Sauna Karbonowa to specjalistyczne urządzenie wyszczuplająco–modelujące sylwetkę w formie kołdry karbonowej z oddzielnymi, regulowanymi strefami grzewczymi.
Korzystanie z sauny karbonowej wspomaga proces odchudzania, ponieważ znacznie przyspiesza przemianę materii. Dodatkowo skóra zyskuje zdrowy koloryt, staje się gładka i aksamitna. Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn i likwiduje cellulit.

Model 2-strefowy składa się z komory przedniej oraz tylnej oraz istnieje możliwość pracy na jednej, wybranej komorze.
Model 3-strefowy składa się z komory dolnej (nogi), środkowej (brzuch) oraz górnej (ramiona). Istnieje możliwość pracy na wybranej komorze, na przykład tylko na nogach. W porównaniu do modelu 2-strefowego Sauna Karbonowa 3-strefowa jest większa.

Daleka podczerwień w tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz zaburzeń krążenia. Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność.

Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo.

Korzystanie z Sauny Karbonowej wspomaga proces odchudzania, ponieważ znacznie przyspiesza przemianę materii. W trakcie jednej, 30 minutowej sesji można spalić około 600 kcal.

Dodatkowo podczerwień stymuluje produkcję kolagenu, odpowiadającego w naszym organizmie za jędrną skórę. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, staje się gładka i aksamitna. Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn i likwiduje cellulit.
Podczas zabiegu serce wykonuje wzmożoną pracę, aby zwiększyć cyrkulację krwi, co z kolei wzmacnia system krwionośny. Jest to efekt tak zwanego pasywnego treningu. Stwierdzono, że energia podczerwieni jest sposobem utrzymania sprawnego układu krwionośnego. Ponadto zabieg z wykorzystaniem sauny karbonowej pomaga również zniwelować zmęczenie mięśni po treningu.

 

Wspomaga odchudzanie – redukcja tkanki tłuszczowej

Poprawia jędrność i gładkość skóry

Zwiększa wydzielanie potu, jest to pomocne do szybszego wydalania toksyn oraz metali ciężkich z organizmu

Pobudza i przyspiesza metabolizm

Zmniejsza napięcie mięśniowe oraz bóle stawów

Przyspiesza przepływ i krążenie krwi

Zwiększa odporność organizmu

Wpływa na redukcję cellulitu

Łagodzi bóle mięśni i stawów

Rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, przyspiesza ich regenerację po wysiłku

Czym się różni sauna karbonowa od tradycyjnej sauny?

Sauna karbonowa to urządzenie przypominające kołdrę, która wykorzystuje promienniki karbonowe emitujące światło podczerwone, które ogrzewają tkanki nawet do około 4-5 cm w głąb skóry, podczas gdy w tradycyjnej saunie ogrzewanie następuje na płytszych warstwach ok. 0,5 cm.
Podczas zabiegu w saunie karbonowej pocenie jest znacznie intensywniejsze w porównaniu do zwykłej sauny, dzięki temu organizm pozbywa się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Jak wygląda zabieg w saunie karbonowej?

Osoba korzystająca z sauny karbonowej wchodzi w legginsach, koszulce z długim rękawem oraz skarpetkach do specjalnej kołdry karbonowej, następnie ustawiana jest konkretna temperatura kołdry, w zakresie 40-70°C. Zabieg trwa od 30 do nawet 60 minut. Osoby korzystające z sauny pierwszy raz powinny zacząć od krótszych sesji i stopniowo wydłużać czas zabiegu.

TOP