Data: wtorek, 25 maja 2021

Thumbnail Post Image

Cel: zwalczyć otyłość wśród dzieci i dorosłych

Od 15 lat, w koncepcie Studio Figura zwalczamy otyłość oraz jej skutki zdrowotne wśród milionów kobiet na całym świecie. W tym czasie wprowadziliśmy dziesiątki nowych, skutecznych rozwiązań, które sprawiły, że nasze działania przynoszą jeszcze lepsze, widoczne rezultaty. Ich wynikiem są nie tylko niezliczone ilości spalonych kalorii, tysiące zrzuconych kilogramów czy centymetrów, ale także metamorfozy, które zupełnie odmieniły życie i zdrowie naszych klientek. Nasza ambicja nieustannie popycha nas do dalszej pracy oraz szukania skutecznych, szerokich zasięgiem rozwiązań. Jesteśmy świadomi piętna, jakie na świecie odcisnęła pandemia i wśród tych znamion, przejawia się również otyłość. W związku z powyższym; kryzys gospodarczy nie jest jedynym problemem z jakim przyjdzie nam się zmagać. Z powodu ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się, pracy zdalnej czy zamknięciu ośrodków sportowych, negatywne skutki dało się zauważyć nie tylko w portfelu, ale także na stanie zdrowia i sylwetki. Stres, nerwica i często wskutek tego otyłość, są wierzchołkiem góry lodowej, z którą nasz koncept zdecydował się zmierzyć, aby nieść pomoc ludziom w każdym zakątku świata. Ponieważ jesteśmy świadomi tego, że dzieci są przyszłością planety, zdecydowaliśmy się powołać do życia Fundację Studio Figura, która w głównej mierze skupiać się będzie wokół zdrowia fizycznego i psychicznego najmłodszych oraz ich rodzin dotkniętych nadwagą. Podopiecznymi fundacji zajmą się nasi najlepsi, wykwalifikowani eksperci ds. dietetyki oraz zdrowia psychicznego. Kompleksową usługą, pragniemy zapewnić całkowity komfort psychiczny oraz opiekę wszystkich zainteresowanych.

Narzędzia Fundacji Studio Figura do walki z otyłością

  • Sylwia Bartnik – laureatka konkursu metamorfoz 2020. Ambasadorka Fundacji Studio Figura. Łącznie dzięki wsparciu SF, Sylwia schudła 71kg

    Celem Fundacji jest promowanie zdrowego oraz aktywnego trybu życia, udzielanie pomocy osobom cierpiącym na otyłość, finansowanie bądź dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji oraz organizacja szkoleń, instruktaży, wykładów i seminariów. Będziemy walczyć z dyskryminacją społeczną oraz zawodową osób otyłych
  • Planujemy stworzyć edukacyjną aplikację, za pomocą której dzieci poprzez zabawę będą mogły uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych. Podczas spotkań w szkołach chcemy pokazywać, że dbanie o zdrowie, ruch, świadome odżywianie jest ważne już od najmłodszych lat.
  • Pracujemy nad tworzeniem eventów na zewnątrz, organizowaniem wyzwań sportowych dla dzieci oraz wprowadzeniem broszur i materiałów promocyjnych..
  • Organizowane przez nas spotkania będą ukazywały historie ludzi walczących z otyłością oraz przedstawiały jak otyłość wpływa na życie.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że wzbudzenie motywacji do odchudzania u dzieci jest rzeczą niełatwą. Najlepszym sposobem, skuteczniejszym od teorii powtarzanej nawet 1000 razy jest dobrzy przykład. W tym celu, aby zadbać o zdrowie najmłodszych, do dzieła pragniemy zaangażować rodziców. Zaprosimy wszystkich opiekunów do pozyskania niezbędnej wiedzy, którą przekażą nasi najlepsi, wykwalifikowani eksperci. Mamy będą doskonalić swoją sylwetkę oraz edukować się w zakresie wspierania swoich dzieci. W ten sposób będziemy aranżować drogę przemian,  która żywym przykładem skłoni wszystkie pokolenia do przejścia zdrowej, potrzebnej nam metamorfozy.

Zarząd Fundacji Studio Figura

Pragniemy w tym miejscu przedstawić Wam najważniejsze osoby całego projektu, czyli zarząd Fundacji Studio Figura. Powołaliśmy do tego dzieła najbardziej doświadczone oraz kompetentne jednostki, które współ/pracują w/dla Studio Figura International.  
  • Izabella Michalak – bo to od Niej wszystko się zaczęło – jest także pomysłodawcą koncepcji o powstaniu Fundacji Studio Figura. 
  • Katarzyna Czerwińska – „matka chrzestna” Fundacji Studio Figura – stanowiła wsparcie oraz dodawała inspiracji w procesie powstawania Fundacji SF
  • Sylwia Bartnik laureatka konkursu metamorfoz 2020 która dzięki wsparciu SFI schudła ponad 70kg, jest ambasador nr. 1 Fundacji a także potężną dawką motywacji dla każdego 
  • Natalia Janiak, Aneta Wolczyńska, Dorota Litwicka-Powaga oraz Magdalena Tomaszewska które na co dzień są członkami Zarządu Studio Figura.
Gorąco zachęcamy Was do aktywnego udziału w aktywności Facebook’owego fanpage’a Fundacji Studio Figura Wiemy, że dzięki naszemu zaangażowaniu, pracy oraz chęci niesienia pomocy Fundacja zmieni życie wielu osób, poszerzy świadomość i pomoże zdobyć cele, które kiedyś były nieosiągalne. Ratujmy dzieci i osoby otyłe przed wykluczeniem społecznym! Czas start! Wszystkie ręce na pokład!