fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

Vacu Shaper

Vacu Shaper Classic Version to połączenie treningu aerobowego ze środowiskiem podciśnienia. Jego działanie polega na ściąganiu większej ilości krwi w dolne partie ciała - co powoduje czterokrotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu z tradycyjnym treningiem aerobowym.
Stosowanie podciśnienia przy jednoczesnym wysiłku fizycznym służy aktywnemu spalaniu kalorii, przyspiesza odchudzanie, krążenie krwi i gwarantuje intensywne spalanie tkanki tłuszczowej z „trudnych okolic” (brzuch, pośladki, uda), jak również redukcję cellulitu.
Posiadamy 2 modele Vacu Shaper: wersję Classic z bieżnią treningową oraz wersję Bike z rowerem poziomym.

O produkcie

Vacu Shaper to urządzenie wspomagające walkę z cellulitem. Jest to skuteczna i nowoczesna metoda polegająca na poprawie krążenia krwi. Wpływa to na zintensyfikowany przepływ krwi i tlenu do kończyn dolnych, pośladków i brzucha, w wyniku którego proces uwalniania kwasów tłuszczowych z komórek tłuszczowych staje się znacznie szybszy. 

Nasze Klientki potwierdzają, że Vacu Shaper działa niezwykle precyzyjnie. Urządzenie wykorzystuje selektywne spalanie, czyli odchudzanie dolnych partii ciała bez utraty objętości biustu. Tkanka tłuszczowa spalana jest 4 razy szybciej, a dodatkową zaletą urządzenia jest usprawnienie pracy układu limfatycznego i tym samym usuwanie toksyn z organizmu.

Vacu Shaper polecamy kobietom, które chcą wymodelować dolne partie ciała (pośladki, uda, łydki) i pozbyć się cellulitu. Innymi wskazaniami do zabiegu są: chęć poprawy ukrwienia i wygładzenia skóry czy redukcja obrzęków.

Technologia treningu w kapsule podciśnieniowej Vacu Shaper

Trening w kapsule podciśnieniowej ma na celu intensywne pobudzenie krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej, gdzie znajdują się pokłady tkanki tłuszczowej. Na skutek poprawy krążenia krwi, podczas treningu w kapsule Vacu Shaper, dochodzi do szybszego wyzwalania się wolnych kwasów tłuszczowych.

Tłuszcze są nośnikiem energii potrzebnej do pracy mięśni. Wolne kwasy tłuszczowe pochodzące z tkanki tłuszczowej są dostarczane do mięśni z krwią. Podczas treningu na Vacu Shaper ma miejsce dodatkowy proces fizjologiczny w odróżnieniu od tradycyjnego treningu. Tutaj bowiem, spalanie tłuszczu odbywa się w tych tkankach podskórnych, które są w danym momencie najlepiej ukrwione i dotlenione. Zintensyfikowane ukrwienie i dotlenienie podczas ćwiczeń w kapsule Vacu Shaper zyskujemy przede wszystkim dzięki działaniu podciśnienia. Podczas spaceru wykonywanego przez osobę odbywającą sesję treningową krew dociera do mięśni, gdzie odbywa się spalanie „paliwa”, czyli kwasów tłuszczowych. Tkanka tłuszczowa, która jest najlepiej ukrwiona w danym momencie, wykorzystywana zostaje przez mięśnie do pozyskania energii.

Fenomenem spalania tkanki tłuszczowej w podciśnieniu jest „spalanie selektywne”. Oznacza to, że dzięki treningowi dochodzi do przyspieszonej redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach objętych oddziaływaniem podciśnienia, czyli na odcinku od talii do stóp. Selektywnie zatem nie poddajemy zabiegowi biustu z oczywistych powodów.

Redukcji tkanki tłuszczowej poddawane są miejsca, gdzie spalanie jest utrudnione podczas konwencjonalnych treningów (talia, uda, brzuch, pośladki). Stosowanie podciśnienia w połączeniu z aktywnością fizyczną poprawia krążenie krwi, dzięki czemu dochodzi do spalania kwasów tłuszczowych, ponieważ tłuszcz zostaje spalony dzięki aktywnej pracy mięśni.

Efekty wersji Classic z bieżnią treningową:

redukcja cellulitu,

spadek masy ciała,

zmniejszenie obwodów ciała,

spalanie selektywne - odchudzanie bez utraty biustu,

efekt widoczny już po 8 treningach,

intensywne spalanie tkanki tłuszczowej,

spalanie 3x szybsze niż na klasycznej bieżni,

poprawa ukrwienia i wygładzenia skóry,

redukcja obrzęków.

 

Efekty wersji Bike z rowerem poziomym:

spalanie 4x szybsze niż na klasycznym rowerze,

spadek masy ciała i zmniejszenie obwodów ciała,

spalanie selektywne – odchudzanie bez utraty biustu,

wymodelowanie sylwetki,

lepsze ukrwienie skóry,

zniwelowanie obrzęków,

redukcja cellulitu,

poprawa samopoczucia,

uelastycznienie skóry,

brak przeciążenia stawów i kręgosłupa.

Czym różni się Vacu Shaper Classic Version od bieżni treningowej?

Vacu Sahaper Classic Version jest połączeniem bieżni treningowej z kapsułą wytwarzającą podciśnienie.. Trening na tym urządzeniu pozwala na selektywne spalenie tkanki tłuszczowej z dolnych partii ciała, czterokrotnie szybciej niż na tradycyjnej bieżni treningowej. Ciśnienie wytworzone w kapsule ściąga krew do dolnych partii ciała oraz przyspiesza jej krążenie, dzięki temu dochodzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

 

Czym różni się Vacu Shaper Bike Version od rowerka stacjonarnego?

Vacu Shaper Bike Version to rowerek stacjonarny zamknięty w kapsule z podciśnieniem, która dodatkowo podczas jazdy powoduje selektywne spalanie tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie spalanie podczas konwencjonalnego treningu jest utrudnione np. talia, brzuch, uda, pośladki. Czterokrotnie szybciej redukujemy tkankę tłuszczową podczas korzystania z Vacu Shaper Bike Version niż rowerka stacjonarnego.

 

Jak wygląda trening na Vacu Shaper?

Trening rozpoczyna się od założenia specjalnej spódniczki, którą naciąga się na kapsułę wytwarzającą podciśnienie, a następnie dobierany jest odpowiedni program treningowy. Podczas rozpoczęcia treningu na rowerku uruchomiona zostaje kapsuła z podciśnieniem z indywidualnie dobranymi parametrami do poziomu zaawansowania klientki.
Zaleca się wykonanie serii od 10 do 30 treningów, wykonywanych co 2 lub 3 dni. Rekomendowany czas pojedynczego treningu to 30 minut.

 

Czy trening na Vacu Shaperze jest odpowiedni dla osoby początkującej?

Trening na Vacu Shaper Classic Version to idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Zastosowanie technologii, która pozwala na selektywną redukcję tkanki tłuszczowej, pozwoli na osiągnięcie szybkich efektów, a moc podciśnienia oraz prędkość bieżni są dobierane indywidualnie do możliwości klientki.

 

Czym różni się Vacu Shaper Bike Version od Vacu Sahaper Classic Version?

Różnica polega na rodzaju urządzenia zamontowanego w kapsule z podciśnieniem. Vacu Shaper Classic Version opiera się na marszu na bieżni treningowej, natomiast Vacu Shaper Bike to jazda na rowerku stacjonarnym z podciśnieniem.

TOP