Zastosowanie promieniowania podczerwonego w Roll Shaper i Swan Shaper

/ / Styl życia

Podstawowy efekt biologiczny promieniowania IR to wytworzenie ciepła w tkankach, dlatego też ten rodzaj zabiegów zaliczany jest do zabiegów termoterapii czy bardziej szczegółowo do ciepłolecznictwa.

Lampy emitujące krótkofalowe promieniowanie w okolicach 1000 nm (IR-A) mają szerokie zastosowanie w odbudowie głębokich warstw skóry. Promieniowanie podczerwone jest to część widma o długości fal zaraz za czerwienią, widzialnej części pasma. Zakres długości tych fal mieści się między 760 nm a 10000 nm i jest podzielony na 3 części:

  • krótkofalowe promieniowanie podczerwone – 760 – 2000 nm – IR-A,
  • średniofalowe promieniowanie podczerwone – 2000 – 4000 nm – IR-B,
  • długofalowe promieniowanie podczerwone – 4000 – 100000 nm – IR-C.

Podczerwień jest niewdziana dla ludzkiego oka, jest jednak odczuwalna w postaci ciepła. Dzieje się to w ten sposób, że kiedy promieniowanie IR pada na obiekt na jego drodze, jego energia jest absorbowana a przez to zmieniana w ciepło. Używamy takiego ogrzewania na wiele sposobów, jednak na polu sfery człowieka używamy fal 1200 nm, czyli tzw. IR-A. Jest to dość krótkofalowe promieniowanie podczerwone. Fale o takim promieniowaniu docierają wgłąb skóry aż do naczyń krwionośnych. Promieniowanie podczerwone padając na ludzką skórę, w części zostaje obite a pozostała część zostaję wchłonięta przez naszą skórę i zamieniona w ciepło.

Efekty promieniowania zależą od tego jak głęboko penetrują one skórę. Głębokość penetracji jest uzależniona od dwóch czynników, grubości skóry oraz długości fal podczerwonych. Im krótsze fale tym głębsza penetracja.

 

dziewczyna ćwiczy na infra shaper swan, urządzenie działa wielofunkcyjnie dzięki temu, że generuje promieniowanie podczerwone oraz światło kolagenowe. Dodatkowo eliptyk skrętny pozwala na ćwiczenia wszystkich partii ciałaKobiety ćwiczące na roll shaper, czytające magazyn studio figura oglądające set oczyszczający