fbpx

Wróć do

Strefa Fitness

Elektrostymulacja

Jest to zabieg polegający na wysyłaniu impulsów elektrycznych do organizmu człowieka, które doprowadzają do skurczu określonego mięśnia lub grupy mięśni. Każdy taki skurcz wiąże się z pracą, która wymaga dostarczenia energii, czego efektem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie posiada też specjalistyczne pady do ujędrniania i unoszenia biustu.
Dostępne są 2 wersje urządzenia: Elektrostymulacja oraz Elektrostymulacja Infrared.

O produkcie

Elektrostymulacja wpływa na modelowanie sylwetki oraz wyrzeźbienie mięśni - półgodzinna stymulacja odpowiada kilkugodzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Podstawową rolą elektrostymulacji jest wspomaganie treningu, przyspieszenie procesów metabolicznych oraz usprawnianie pracy układu limfatycznego.

Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować na brzuchu, udach i pośladkach. Urządzenie posiada też specjalistyczne pady do ujędrniania i unoszenia biustu.

Elektrostymulacja pozwala na wzmocnienie mięśni, mobilizację układu odpornościowego i krwionośnego oraz łagodzenie bólu mięśni.

Wersja z promieniowaniem podczerwonym (infrared) wspomaga dodatkowo spalanie opornej tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu, a także modeluje sylwetkę, a dzięki emitowanemu ciepłu zabieg jest przyjemniejszy.

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego aparatu, od którego doprowadza się elektrody do ciała pacjenta i mocuje w punktach motorycznych - miejscach wnikania nerwów do mięśnia. Przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywoływany jest skurcz mięśni podobny do tego, który następuje podczas ćwiczeń fizycznych.

Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej pokazują się na brzuchu i udach. Kobiety często stosują ten zabieg w celu podniesienia pośladków.

 

Promieniowanie podczerwone IR

Działanie promieniowania podczerwonego polega w dużym uproszczeniu na efekcie cieplnym. Fale IR dzielimy na trzy rodzaje: IR-A, IR-B, IR-C. W promiennikach IR wykorzystywanych w kosmetologii (w tym w naszej Saunie Infrared) wykorzystuje się działanie promieniowania IR-A, gdyż jako najkrótsze fale podczerwone cechują się najgłębszym wnikaniem i intensywnym rozgrzewaniem. Ogólną zasadą odnoszącą się do długości fal jest ich odwrotna proporcjonalność dotycząca zdolności penetracji tkanek – im krótsza fala, tym większa jej zdolność do wnikania w głąb skóry. Długość fali IR – A kształtuje się pomiędzy 780 - 1400 nm.
Terapia promieniowaniem podczerwonym IR zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, działa przeciwbólowo podwyższając próg odczuwania bólu, wzmaga przemianę materii oraz rozszerza naczynia krwionośne skóry, przyspieszając mikrokrążenie.

wzmacnia i napręża mięśnie we wszystkich warstwach

stymuluje rozkład tłuszczu, zwiększa metabolizm

pobudza podskórną tkankę łączną – powodując ujędrnienie oraz polepszenie kondycji skóry

wzmaga produkcję kolagenu i powoduje uelastycznienie mikrowłókien

stymuluje cyrkulację krwi

pobudza układ limfatyczny

stymuluje wydalanie toksyna

usprawnia procesy odżywcze i przemianę materii w tkankach

łagodzi napięcie i ból

Dla kogo rekomendowany jest zabieg?

Zabieg rekomendowany jest przede wszystkim dla osób, które chcą popracować nad wzmocnieniem mięśni i wyrzeźbieniem ciała. Sprawdzi się również u osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnych ćwiczeń.

 

Czy ten zabieg może całkowicie zastąpić aktywność fizyczną?

Elektrostymulacja mięśni może być dobrym uzupełnieniem oraz urozmaiceniem treningu, ale nie jest jego zamiennikiem. Aby uzyskać trwałe i zadowalające rezultaty najlepiej połączyć zabiegi elektrostymulacji ze strefą fitness i wdrożyć dobrze zbilansowaną dietą.

 

Jak wygląda zabieg elektrostymulacji?

Na nieosłoniętą skórę, nakładane są dwie elektrody mające pobudzić mięsień do skurczu. Dobierany jest program zabiegowy w zależności od potrzeb, a następnie dobierana jest częstotliwość zabiegowa.

TOP