Jak działa SWAN SHAPER

/ / O firmie, O nas

Kolagenowa Terapia Światłem

  • Kolagen to białko stanowiące podstawowy składnik struktury skóry.
  • Kolagen występuje w tkance łącznej organizmu, wspiera jej strukturę i odpowiada za system transportu.
  • Ubytek kolagenu powoduje starzenie się skóry i zwiotczenie mięśni.
  • Struktura tkanki łącznej zmienia się z wiekiem powodując pojawienie się zmarszczek na skórze.

Kolagenowa Terapia Światłem ujędrniająca skórę, redukująca cellulit

  • Komórki skóry mogą być stymulowane do produkcji kolagenu wzmacniając strukturę skóry.
  • Proces ten jest pobudzany przez fale świetlne o długości 663 nm. Ta długość fali wpływa korzystnie na pow. warstwę skory. Połączenie lamp kolagenowych z lampami infra red daje efekt całkowitej odbudowy skóry – dogłębnej.

Zastosowanie promieniowania podczerwonego

Lampy emitujące krótkofalowe promieniowanie podczerwone w okolicach 1000 nm ( IR-A) mają szerokie zastosowanie w odbudowie głębokich warstw skóry.

Promieniowanie podczerwone jest to część widma o długości fal zaraz za czerwienią, widzialnej części pasma. Zakres długości tych fal mieści się między 760 a 1000 nm.

Podczerwień jest niewidzialna dla ludzkiego oka, jest jednak odczuwalna w postaci ciepła. Dzieje się to w ten sposób, że kiedy promieniowanie IR pada na obiekt na swojej drodze, jego energia jest absorbowana a przez to zmieniana na ciepło. Używamy takiego ogrzewania na wiele sposobów, ale zajmiemy się tymi, których używamy w przypadku sfery osobistej człowieka, czyli IR-A.

Działanie podczerwieni w urządzeniu Shaper Swan dzięki długości fali 1200 nm odbudowuje skórę praktycznie na poziomie komórkowym. Promieniowanie komórkowa padając na ludzką skórę, w części zostaje odbite. Pozostała część jednak zostaje wchłonięta i zamieniona w ciepło.

Odbicie zmniejsza się gwałtownie kiedy przechodzimy ze światła widzialnego do promieniowania podczerwonego. To znaczy, że większa część promieniowania podczerwonego penetruje skórę, gdzie wytwarzane jest ciepło. Efekty promieniowania zależą od tego jak głęboko penetruje skórę. Głębokość penetracji zależy przede wszystkim od grubości skóry oraz długości fal promieniowania. Im krótsza fala tym głębsza penetracja.

Jonizacja

Elektro klimat

Otaczające nas powietrze jest zbiorem ładunków elektrycznych. Jon to cząsteczka naładowana dodatnio lub ujemnie. W środowisku naturalnym przeważają ładunki ujemne. Źródłem jonów ujemnych są przede wszystkim burze – wielkie wyładowania atmosferyczna. Mniejszymi ale stale działającymi jonizatorami są rośliny (szczególnie te właściwości wykazują paprocie) oraz naturalne zbiorniki wodne ( zwłaszcza morza a także wodospady). Coraz częściej elektroklimat naszych pomieszczeń jest niesprzyjający. Otacza nas powietrze zjonizowane dodatnio przez pola elektomagnetyczne pochodzące od monitorów, telewizorów, drukarek etc.

Liczne badania wykazują, że elektroklimat ma wpływ na zdrowie oraz samopoczucie człowieka – przebywanie w otoczeniu dodatnio zjonizowanego powietrza powoduje osłabienie, znużenie, zmniejszenie wydajności fizycznej i odporności psychicznej. Dlatego warto zatroszczyć się o właściwą jonizację powietrza – zobojętnienie jonów dodatnich i wytworzenie jonów ujemnych. Naturalnymi jonizatorami są rośliny doniczkowe. Może się jednak okazać, że nie są one dość wydajne i muszą być wspomagane przez specjalne urządzenia jonizujące. Funkcja jonizacji powietrza realizowana jest przez niektóre modele klimatyzatorów. Innym rozwiązaniem są jonizatory powietrza.

Jak działa jonizator

Jonizatory to praktycznie bezobsługowe (nie wymagają np. wymiany filtrów) urządzenia, które, mówiąc najprościej, zasysają z powietrza szkodliwe jony dodatnie, a emitują jony ujemne. Pracują cicho. Wytwarzają jony ujemne za pomocą wysokiego napięcia (sposób klasyczny) lub też wykorzystują emisję wolnych elektronów z rozgrzanego metalu – termoemisja. W domu jak w lesie czy nad morzem Jonizatory mają jeszcze jedną ważną zaletę – emitują jony wyjątkowo korzystne dla zdrowia, ponieważ są najbardziej podobne do tych wytwarzanych przez naturę. Są one duże, żywotne (do kilkudziesięciu godzin) i mają postać niewidzialnych kropelek wody z zamkniętym w środku ładunkiem ujemnym. Powietrze bogate w takie jony występuje głównie nad morzem, w lasach iglastych i w pobliżu wodospadów.

Eliptyk skrętny
Rower eliptyczny jest urządzeniem, które w innowacyjny sposób łączy wydolnościowy trening cardio z jednoczesnym ćwiczeniem mięśni brzucha. Opatentowany system rotacyjny pozwala poza wzmacnianiem mięśni nóg skutecznie ćwiczyć mięśnie proste i skośne brzucha oraz pozostałe mięśnie tułowia.Jakie rezultaty osiągniesz przy codziennym korzystaniu z tego sprzętu?

•wyrzeźbione mięśnie nóg, pośladków i brzucha,
•wzmocnione mięśnie ramion i pleców,
•większa wydajność organizmu,
•likwidacja tkanki tłuszczowej,  wzmocnienie serca, poprawa pracy układu krążenia i układu oddechowego, redukcja cellulitu.

Rower Eliptyczny wyposażony jest w nowoczesny komputer z bogatym zestawem programów treningowych. Dzięki stacji dokującej i-Pod, głośnikom stereo i wentylatorowi każdej sesji ćwiczeń towarzyszy niepowtarzalny komfort. Urządzenie jest bardzo stabilne dzięki czemu nawet najbardziej intensywny trening jest w pełni bezpieczny.

Kolagenowa terapia światłem
3 etapy działania lamp kolagenowych: Etap 1 Wstępna Pielęgnacja skóry 2-3 razy na tydzień (20-30 min.) przez 1 miesiąc. Rezultatem będzie czysta, świeża i rozjaśniona skóra. Etap 2 Głębokie oczyszczanie i odbudowa 2-3 razy na tydzień (20-30 min.) przez kolejny 1 miesiąc. Następuje dokładna regeneracja i naprawa skóry. Etap 3 Poprawa sprężystości i ujędrnienie skóry przez 3-4 tygodnie (2-3 razy na tydzień, 20-30 min.).Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i sprężystość, zdecydowana poprawa jędrności skóry.

Innowacyjność
Unikalne współdziałanie 4 komponentów – działanie zdrowotne – duża grupa ludzi poddających się treningom to ludzie o zwiększonej wadze. Przy zwiększonej wadze stawy narażone są na duże obciążenie więc należy je szczególnie chronić. Działanie światła podczerwonego o odpowiedniej wiązce odbudowuje tkanką okołostawową powodując ich wzmacnianie. Dodatkowo stopy eliptyka zostały tak skonstruowane że ruch nie powoduje obciążenia stawów ( stopa eliptyka „poddaje się” naturalnemu ruchowi stawów a nie wymusza ruch). – działanie kosmetyczne na wielu poziomach – połączenie światła widzialnego z podczerwonym powoduje działanie przede wszystkim długoterminowe ale i działa w zgodzie z organizmem. Regeneracja następuje od wew (najgłębsze parte skóry – głęboka penetracja lampa IR), przygotowuje skórę do działania lampy kolagenowej, która ostatecznie powoduje wygładzenie i ujędrnienie skóry. Nie można uzyskać tego długoterminowo bez regeneracji głębokich partii skóry,
oraz bez detoksykacji redukcja wagi – połączenie tych 4 unikalnych komponentów w urządzeniu powoduje że działamy na całe ciało i jedno działanie potęguje i uzupełnia kolejne. Podczas utraty wagi następuje silne zwiotczenie skóry – utrata jędrności oraz w procesie odchudzania wytwarzanie przez organizm zbędnych produktów przemiany materii. Jednoczesne działanie głęboko penetrujące – oczyszczanie, odbudowa od wew (Lampa IR), poprawa elastyczności i jędrności skóry (lampa kolagenowa) oraz ruch zgodny z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu daje efekty po pierwsze spektakularne a po drugie długotrwałe (nie działamy wbrew mechanizmom naszego organizmu). Efektem treningu jest nie tylko piękna sylwetka ale także zdrowy, prawidłowo funkcjonujący organizm. System jonizacji wzmacnia organizm , oczyszcza powietrze. Jony ujemne wpływają korzystnie na dobre samopoczucie, osuwają zmęczenie, przyspieszają odpoczynek, następuje wzmożona koncentracja.

Unikalne działanie kompleksowe
Infra Shaper Swan to 100% odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet. Po pierwsze niepowtarzalny, elegancki, kobiecy design. Po drugie kompleksowe działanie na całe ciało. Obudowa urządzenia jest kapsułą otwartą dzięki temu dobroczynne działanie poszczególnych komponentów nie jest wyselekcjonowane na wybrane partie ciała. Działają one na cały organizm. Jest to przede wszystkim zgodne z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu (poddajemy regeneracji wszystkie partie ciała równocześnie, oczyszczanie na poziomie komórkowym następuje w całym ciele). Ponadto dzięki skrętnemu eliptykowi trening jest pełny – pracują wszystkie partie ciała. W przypadku klasycznego treningu na eliptyku trening skupia się głównie na dolnych partiach.
Trening na Infra Shaper Swan to trening kompleksowy, nie wybiórczy. Praca nad całym ciałem wykonywana jest na jednym urządzeniu. Jest to bardzo ważne dla kobiet dla uzyskanie proporcjonalnej sylwetki bez potrzeby uzupełniania treningu o np. wiosła czy ćwiczenia na górne partie ciała.

 

Infra Shaper Swan